شماره خبر :٥٣٠١٩٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1396/08/17    ا   ١١:٠١
 
کارگاه مشاوره پیش از ازدواج
کارگاه مشاوره پیش از ازدواج توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان البرز روز شنبه مورخ 13 آبان 96 در سالن باهنر دانشکده زبان و ادبیات فارسی با حضور حجت الاسلام و المسلمین هاشمی مسول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان البرز و جناب آقای دکتر بلیاد ریاست دانشکده روانشناسی با استقبال پورشور دانشجویان برگزار گردید.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :

کارگاه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و سپس حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ضمن خیر مقدم به مقدماتی پیرامون ازدواج پرداختند، ابتدا محور بحث را به چهار قسمت که 1-خودشناسی 2- شیوه های آشنایی ازدواج 3- مهارت های شناختی 4- مهارت های بعد از ازدواج(همسرداری) تقسیم کردند. در ادامه فرمودند دختران وپسران قبل از ازدواج لازمست   نسبت به خود آگاهی وشناخت داشته باشند باشد.

وخانواده نیز به شرایط بلوغ جسمی وفکری فرزندانشان آگاهی داشته باشند و بموقع شرایط ازدواج را فراهم سازند، در غیر این صورت باعث تاخیر در ازدواج میشوند.  اگر افراد از یکدیگر شناخت کافی نداشته باشند منجر به مشکلات و طلاق خواهد شد.

سپس توصیه کردند که از توهم و خیال پردازی در قبل از تشکیل زندگی پرهیز کنیم و به استقبال واقعیات و حقایق برویم تا دچار مشکل در آینده نشویم و در انتها به مساله ایثار و گذشت و مدارا تاکید داشتند چرا که بقاء یک زندگی بستگی به این رفتارها دارد.

 

در ادامه آقای دکتر بلیاد در مورد ازدواج و تشکیل خانواده مقدماتی را ایراد کردند که به نکاتی مهمی اشاره داشتند از جمله نقش نهادهای فرهنگی در توجه به مشکلات ازدواج و ارائه ی راهکارهای مناسب برای ازدواج آسان .

 سپس به موضوع خودشناسی از لحاظ روانشناسی دینی پرداختند وبیان داشتندکه  جوانان باید شناخت کامل نسبت به ازدواج داشته و همراه با مطالعه و تحقیق ازدواج نمایند. و همچنین در مورد رشد و کمال و آرامش و امنیت در ازدواج تاکید نمودند.

 

گفتنیست جلسات بعدی این کارگاه برگزار خواهد شد که اخبار مرتبط با آن در سایتها و کانالهای دانشگاه ودفتر نهاد رهبری اطلاع رسانی خواهد شد

 

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری در دانشگاه ما می باشد