شماره خبر :٥٣٠٣٧٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1396/08/21    ا   ٠٨:١٧
 
کارگاه مشاوره پیش از ازدواج(جلسه دوم)
جلسه دوم کارگاه مشاوره پیش از ازدواج توسط دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان البرز روز شنبه مورخ 20 آبان 96 در سالن باهنر دانشکده زبان و ادبیات فارسی با حضور حجت الاسلام و المسلمین هاشمی مسول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان البرز و جناب آقای دکتر بلیاد ریاست دانشکده روانشناسی با استقبال پورشور دانشجویان برگزار گردید.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :

کارگاه با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و سپس حجت الاسلام و المسلمین هاشمی ضمن مرور مطالب جلسه قبل به مساله پایبند بودن بر روی اصول تاکید داشتند.
باید اصولی را البته با تعداد محدود برای خود مشخص کنید و موضوعات دیگر که جزء فرعیات است و با تعامل قابل حل می باشد را در نظر داشته باشید. سپس در دوران آشنایی توصیه نمودند که با احساسات و عواطف نمی توان به شناخت صحیح دست یافت و باید عقل را در آن دوران حکفرما کنیم.
به چند نکته که به انتخاب درست ما کمک میکند اشاره داشتند؛ تصور اینکه طرف مقابلمان را میتوانیم براحتی و گذشت زمان عوض کنیم از ذهنمان بیرون کنیم و به تفاوت های بین دوطرف از جهت تفاوت سنی، دینی، فرهنگی و تحصیلی توجه داشته باشیم.
و در بخش پایانی صحبت هایشان همه ی زوج ها را توصیه نمودند که  جهت مشاوره و حل مسایل زندگی به یک مشاور معتمد مراجعه کنند.

در ادامه آقای دکتر بلیاد در مورد ازدواج و تشکیل خانواده مقدماتی را ایراد کردند و به چند مورد اشتباه در دوران آشنایی پرداختند. 1-عدم پرسش و پاسخ به روش صحیح 2- نشانه های هشدار دهنده را جدی بگیریم 3- عجولانه و احساساتی و سازشکارانه برخورد نکنیم 4- تسلیم مسایل و جلوه های مادی نشویم و ارزش های اخلاقی ، شخصیت و معیارهای اصلی را در فرد جستجو کنیم.
نسبت به خانواده ی طرف مقابل و آداب و رسوم خانواده ها توجه داشته باشم که این تفاوت ها ممکن است منجر به مشکلاتی برای زوج ها شود.

سپس به دلایل درست و نادرست بودن ازدواج پرداختند و مثالهایی را پیرامون ازدواج نادرست بیان داشتند.

گفتنیست جلسات بعدی این کارگاه برگزار خواهد شد که اخبار مرتبط با آن در سایتها و کانالهای دانشگاه ودفتر نهاد رهبری اطلاع رسانی خواهد شد.

 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد رهبری در دانشگاه ما می باشد